پربحث ترین عناوین
واردات 26 میلیارد دلار شد؛
جزئیات تجارت خارجی در نیمه اول امسال/ امارات در صدر جدول واردکنندگان کالا به ایران
میزان صادرات کشور در نیمه اول امسال در حالی از مرز 23.5 میلیارد دلار عبور کرده است که آمار واردات به 26 میلیون دلار رسیده است؛ در این میان وسایل نقلیه با موتور پیستونی، برنج، ذرت و کنجاله سویا بیشترین آمار واردات را به خود اختصاص داده اند.
۱۳۹۳/۰۷/۰۷    ۱۵:۳۵
رتبه 152 از کسب و کار ایران در بانک جهانی
براساس گزارش بانک جهانی، ایران در سال 2014 در میان 189 کشور جهان، رتبه 152را در سهولت انجام کسب و کار به دست آورد.
۱۳۹۳/۰۶/۱۲    ۱۵:۵۰
اطلاعیه جدید بانک مرکزی درباره فعالیت صرافی‌ها
بانک مرکزی اعلام کرد: صرافی های دارای مجوز از اتحادیه کشوری طلا و جواهر باید همچون صرافی های دارای مجوز از بانک مرکزی، شرایط خود را با دستورالعمل جدید ناظر بر صرافی ها تطبیق دهند.
۱۳۹۳/۰۶/۰۳    ۱۲:۰۳
طلا رکورد شصت روزه اش را شکست
سیر نزولی قیمت طلا که از هفته گذشته وارد فازه جدی تری شده بود در نهایت به جایی رسید که قیمت طلا در بازار جهانی به پایین‌ترین قیمت در دو ماه گذشته رسید.
۱۳۹۳/۰۶/۰۳    ۱۱:۳۰
دفاع صندوق بین‌المللی پول از بسته ضد رکود ایران
رئیس اداره خاور‌میانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول ضمن دفاع از بسته ضد رکود ایران، گفت: بدون رشد اقتصادی نمی‌توان مشکل بیکاری را حل کرد.
۱۳۹۳/۰۵/۱۸    ۱۷:۲۲
تلاش دولت برای برداشتن ممنوعیت‌های تجاری خلاف قانون
مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات با بیان اینکه افزایش عوارض صادراتی 24 کالای مطرح شده ابزاری برای جلوگیری از خام فروشی است، اعلام کرد:‌ سازمان توسعه تجارت سعی در برداشتن ممنوعیت و محدودیت‌های منافی قانون برنامه پنجم دارد.
۱۳۹۳/۰۵/۱۸    ۱۶:۱۲
وال استریت ژورنال آمریکا:
شرکت های آلمانی به جای روسیه به دنبال توسعه تجارت با ایران هستند
در پی تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه شرکت های آلمانی در تلاشند به جای بازار روسیه، سرمایه گذاری در بازار ایران را هدف قرار دهند.
۱۳۹۳/۰۵/۱۳    ۱۲:۰۱
اسپانیا زعفران ایرانی را به 140 کشور دنیا صادر می‌کند
اسپانیا که از بزرگترین خریداران زعفران ایرانی به شمار می‌رود، سالانه زعفران ایرانی را به 140 کشور دنیا به نام خود صادر می‌کند و این درحالی است که ایران با داشتن بیش از 95 درصد تولید زعفران، محصولش را 45 کشور جهان صادر می‌کند.
۱۳۹۳/۰۴/۳۰    ۱۶:۱۷
ایران هشتمین صادرکننده اوپک شد
سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) در تازه ترین بولتن آماری سالانه خود گزارش داد که ایران در سال 2013 ، هشتمین صادرکننده سازمان اوپک بوده و شش درصد مجموع درآمد این سازمان را به خود اختصاص داده است.
۱۳۹۳/۰۴/۲۹    ۱۳:۱۶
تحریم بیمه نفتکش‌های ایران همچنان پابرجاست
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش با اشاره به تعلیق تحریم بیمه نفتکش‌های ایرانی توسط آمریکا، اعلام کرد: با این وجود گروه بین‌المللی بیمه (IGA) تاکنون این تحریم‌های بیمه ای را لغو نکرده است.
۱۳۹۳/۰۴/۲۳    ۱۷:۲۸
شمارش معکوس برای لغو مجوز صرافی‌ها
در حالی تا کمتر از 10 روز دیگر مهلت قانونی صرافی‌ها برای عمل به تکلیف بانک مرکزی مبنی بر افزایش سرمایه مانده است که اگر شورای پول و اعتبار در مدت زمان باقی مانده تا پایان تیرماه این دستورالعمل را مورد بازنگری قرار ندهد، طبق قانون صرافی‌های متخلف لغو مجوز خواهند شد.
۱۳۹۳/۰۴/۲۳    ۱۷:۲۶
متن کامل بسته پیشنهادی دولت برای شکستن رکود و رونق اقتصادی
دولت امیدوار است این گزارش مورد نقد صاحبنظران قرار گرفته و از این طریق وفاق مورد نیاز برای اجرای سیاست‌های خروج از رکود حاصل شود.
۱۳۹۳/۰۴/۲۳    ۱۶:۱۳
بررسی چشم انداز اقتصاد- سیاسی شرکای ایران
روابط ایران با کشورهای منطقه یورو طی یکسال گذشته تقویت شده است. به همین جهت پیش بینی می شود همزمان با بهبود اقتصاد منطقه، ایران نیز بیش از گذشته ارتباطات خود با این کشورها را تقویت کند.
۱۳۹۳/۰۴/۲۱    ۱۴:۴۲
داعش نفت صادر کرد
گروه تروریستی داعش اولین محموله‌های نفت را از میدان نفتی عجیل استخراج و آنها را از منطقه کردستان عراق صادر کرد.
۱۳۹۳/۰۴/۱۴    ۱۶:۴۴
آمار تجارت خارجي ايران در فصل بهار
گمرک ایران از 11 میلیارد و 859 میلیون دلار صادرات غیرنفتی و 12 میلیارد و 386 میلیون دلار واردات در فصل بهار امسال خبر داد.
۱۳۹۳/۰۴/۰۹    ۱۶:۲۱
دوئل جدید نفتی ایران-عربستان/ جا برای بشکه‌های نفت ایران باز شد
با ادامه نا آرامی‌های خاورمیانه به ویژه در عراق و گرانی بهای جهانی طلای سیاه، دور جدید رقابت بین ایران و عربستان برای افزایش صادرات نفت هم شکل گرفته است به طوری‌که پس از عربستان، شرکت نفت ایران هم از افزایش عرضه نفت برای جبران کمبود احتمالی نفت عراق در بازار خبر داد.
۱۳۹۳/۰۴/۰۹    ۱۱:۵۴
اعلام آمادگی روسیه برای سرمایه‌گذاری در بندرامیرآباد
نماینده شرکت روس آگرو به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان روغن‌های خوراکی روسیه با حضور مدیر بندر امیرآباد برای هرگونه سرمایه گذاری در این بندر اعلام آمادگی کرد.
۱۳۹۳/۰۴/۰۴    ۱۷:۵۰
هشدار تعرفه‌ای به خودروسازان
رئیس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان نسبت به ادامه عملکردهای پیشین به خودروسازان هشدار داد.
۱۳۹۳/۰۴/۰۲    ۱۲:۲۸
امضای یادداشت تفاهم گمرکی میان ایران و روسیه
گمرکات جمهوری اسلامی ایران و روسیه در زمینه همکاری های گمرکی یادداشت تفاهم امضا کردند.
۱۳۹۳/۰۳/۲۸    ۱۵:۳۳
ایران شاگرد اول گاز جهان شد
برای دومین سال متوالی جمهوری اسلامی ایران با پیشی گرفتن از روسیه و با در اختیار داشتن بیش از 33.8 تریلیون متر مکعب ذخایر متعارف گاز به بزرگترین دارنده ذخایر متعارف گاز طبیعی جهان تبدیل شده است.
۱۳۹۳/۰۳/۲۸    ۱۳:۲۳
صفحه  از ۱۰