پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۴۸۸۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۲
بازار خودرو طی یک ماه گذشته به دلیل اظهار نظرهای متضاد مدیران دولتی با رکود سنگینی مواجه شده است.

به گزارش بنا به نقل از خبرآنلاين، قرار بود قيمت هاي جديد خودرو 20 مرداد ماه اعلام شود ولي در نهايت به دليل فشارهاي خودروسازان قيمت جديدي براي خودرو اعلام نشد. شيوا رئيس شوراي رقابت نيز در گفت و گويي به صراحت خبر داد، احتمال کاهش قيمت خودرو وجود ندارد. براين اساس حداقل تا پايان سال جاري بهاي خودرو براساس مصوبه شوراي رقابت و تحولات بازار تعيين مي شود.

 خودروسازان موفق شده اند با حمايت هاي وزارت صنعت، معدن و تجارت تا حدودي مانع از  کاهش دوباره قيمت ها شوند. طي دو هفته گذشته نيز انجمن خودروسازان به صورت متوالي به اعتراض به قيمت گذاري شوراي رقابت پرداخته اند. آنها اعتقاد دارند قيمت خودرو حداقل بايد به ميزان 20 درصد افزايش يابد. با اين وجود انجمن خودروسازان و کارخانه هاي خودروسازي طي 14 روزگذشته به عرضه محصولات خود در بازار پرداخته اند. آنها قيمت ها را تغيير نداده اند و حتي اعلام کرده اند قصدي براي کاهش قيمت ها نيز ندارند. تحليلگران بازار روايت مي کنند

قرار بود کمیته بررسی نحوه قیمت‌گذاری خودرو در مجلس در نشستی با رئیس شورای رقابت و مدیران عامل شرکت‌های خودروسازی تا 20 مرداد، قیمت های جدید خودرو را اعلام کنند. قیمت های جدیدی که گفته می شد شاید تا 30 درصد هم کاهش داشته باشد. به همین دلیل هم تقاضا برای خرید کاهش پیدا کرد و مردم به انتظار قیمت های جدید نشستند. اما تا اواسط هفته پیش، خبری از اعلام این قیمت ها نشد.

حالا هم رضا شیوا، رئیس شورای رقابت گفته است که هر چند اخیرا مجلسی‌ها صحبت‌هایی در زمینه کاهش نرخ خودرو و تغییرات در نرخ‌گذاری‌های اخیر داشته‌اند اما قیمت‌های محاسبه شده به هیچ عنوان تغییری نمی‌کند و افزایش ۵. ۵ درصدی که محاسبه شده بود اعمال خواهد شد.

همین طور هم محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت معدن تجارت هم اعلام کرد: موافق کاهش ۱۵ درصدی قیمت خودرو نیستیم وچیزی نشنیدیم. البته در حالی نعمت زاده می گوید با گاهش قیمت خودرو موافق نیست که سخنگوی دولت چندین بار از مخالفت دولت با افزایش قیمت خودرو خبر داده بود.

 نعمت زاده همچنین گفته است که جلسه‌ای با شورای رقابت در زمینه تغییر نرخ اعلامی از سوی این شورا در مورد خودرو نداشته و چیزی در این مورد نشنیده‌ است.

به این ترتیب، گویا دیگر خبری از کاهش قیمت خودرو نخواهد شد اوضاع برهمان منوال قبل خواهد بود. البته در همین زمان بعضی از خودروها در بازار آزاد افزایش قیمت را تجربه کرده اند. به طور مثال، پژو 206 تیپ 2 در این یک هفته 200 هزار تومان افزایش قمیت داشته است.  اما بیشتر آنها هم به همان قیمت دو هفته قبل خود باقی مانده اند. /پایان پیام

برچسب ها: خودرو ، خودرو
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
حمید
|
United States
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۸
0
0
خودروسازان با این سیاه بازی ها نمی توانند کلاه سر مردم بگذارند نمایندگان باید هوشیار باشند
نام:
ایمیل:
* نظر: