پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۵۸۵۹
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ۱۵:۳۵
رئیس بانک مرکزی:
رئیس کل بانک مرکزی با بیان این‌که دریافت کارمزد برای خدمات بانکداری الکترونیک امری اجتناب ناپذیر است، گفت: این موضوع به تصمیم شورای پول و اعتبار بستگی دارد و این کار عملیاتی خواهد شد و به هیچ وجه منتفی نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنا، ولی‌الله سیف در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با وضعیت موسسات غیرمجاز پولی و بانکی گفت: از جهت‌گیری‌های جدی بانک مرکزی مواجهه با بازار غیرمتشکل پولی است. چرا که این موسسات غیرمجاز از گذشته‌های دور فعال شده‌اند و در راستای مقابله با آن بانک مرکزی تا به حال اقداماتی انجام داده است که در برخی موارد موثر بوده اما در برخی موارد کار به پایان نرسیده است.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: امید است تا پایان امسال موسسه غیرمجاز فعالی در کشور نداشته باشیم و در این راستا برای اینکه اجازه شروع فعالیت به هیچ موسسه غیرمجازی داده نشود از نیروی انتظامی نیز کمک خواسته‌ایم.

سیف همچنین با بیان اینکه سرمایه سپرده گذاران در این موسسات غیرمجاز در معرض خطر است، خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاران نباید تحت تأثیر نرخ سودهای بالا قرار بگیرند و سرمایه خود را در خطر بگذارند./پایان پیام

برچسب ها: بانک مرکزی ، کارمزد ، سیف
نام:
ایمیل:
* نظر: