پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۶۳۴۹
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۸
سخنگوی سازمان بیمه سلامت ایران خبر داد:
سخنگوی سازمان بیمه سلامت ایران از پذیرش کارت‌های ملی به جای دفترچه‌های بیمه در بیمارستان ها برای بستری بیماران به صورت آزمایشی در 4 استان خبر داد و گفت: تهران، اصفهان، فارس و مازندران از جمله استان‌های هستند که در یکی از بیمارستان‌هایشان این طرح اجرا می‌شود.

سیدمهدی میرشاه‌ولد، سخنگوی سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به جایگزینی کارت‌های ملی به جای دفترچه‌های بیمه سلامت در بیمارستان‌ها اظهار داشت: این طرح از امروز و به صورت پایلوت در چند استان اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: تهران، مازندران، اصفهان و فارس از جمله استان‌هایی هستند که طرح جایگزینی کارت ملی و شماره ملی به جای دفترچه بیمه سلامت در یکی از بیمارستان‌هایشان اجرا می‌شود.

میرشاه‌ولد بیان داشت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده در هر یک از بیمارستان‌های استان‌های اشاره شده که بانک اطلاعاتی بیماران را ثبت کرده است طرح فوق اجرا می‌شود ضمن اینکه طرح جایگزینی کارت ملی و شماره ملی به جای دفترچه بیمه سلامت تنها برای پذیرش بیماران بستری شده اجرا می‌شود و در آینده نزدیک نیز بنا داریم طرح اشاره شده را به صورت کشوری اجرا کنیم.

سخنگوی سازمان بیمه سلامت ایران برای اجرایی شدن طرح به صورت کشوری گفت: باید بیمارستان‌ها زیرساخت‌های الکترونیکی خود را فراهم کنند و بانک اطلاعاتی بیماران را ثبت کنند ضمن اینکه در مرحله نخست و پایلوت بنا داریم موارد و مشکلات طرح را شناسایی کنیم.

وی در پایان در خصوص آخرین آمار طرح بیمه سلامت همگانی بیمه سلامت گفت:‌ 8 میلیون و 200 هزار نفر در سامانه الکترونیکی بیمه سلامت ثبت نام کرده‌اند و بالغ بر 7 میلیون نفر دفترچه‌های درمانی خود را دریافت کردند. /پایان پیام

نام:
ایمیل:
* نظر: