پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۶۴۲۶
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۱
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران با اشاره به اینکه 15 میلیارد ریال ( 1.5 میلیارد تومان) برای جمع آوری، حمل، دفع و پردازش زباله های شهر تهران هزینه می شود، گفت که مشارکت شهروندان موجب کاهش 30 درصدی این هزینه ها خواهد شد.

به گزارش بنا، 'حسن کریمیان'  در گفت وگو با ایرنا با بیان اینکه کمپین آسمان آبی و زمین پاک با هدف اطلاع رسانی و افزایش آگاهی شهروندان در خصوص ضرورت تفکیک زباله از مبدا تدوین و اجرا شده، اظهار کرد: با دستور شهردار تهران طرح تفکیک زباله از مبداء بصورت پایلوت در 12منطقه شهر تهران اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه روزانه هفت هزار تن زباله در شهر تهران تولید می شود که 35 تا 40 درصد آن زباله خشک است، گفت: طرح تفکیک زباله از مبداء تا پایان سال جاری در سطح مناطق 22 گانه شهر تهران اجرایی خواهد شد.

کریمیان با اشاره به اینکه این طرح با مشارکت شهرداری های مناطق اجرا می شود، تصریح کرد: عدم مشارکت شهروندان در تفکیک زباله از مبداء از جمله مشکلات و ضعف های موجود دراین زمینه محسوب می شود که رفع آن نیز مستلزم کار فرهنگی و فرهنگ سازی است.

وی با تاکید بر اجرای برنامه های آموزشی و رسانه ای با هدف توسعه و ترویج فرهنگ مشارکت شهروندان در حوزه های مدیریت شهری، افزود: درهمین ارتباط برای مجتمع های با بیش از چهار واحد مسکونی، مخازنی برای دریافت پسمانده ها در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران با اشاره به اینکه وزن کم و حجم زیاد از ویژگی های پسماندهای خشک به شمار می آید، تصریح کرد: باید شهروندان زباله خشک تولیدی همچون فلزات، پلاستیک، قوطی های کنسرو و ظروف یکبار مصرف را از زباله های تر جدا کنند.

کریمیان با اشاره به مراجعه ماشین های ملودی دار برای دریافت پسماندهای خشک شهروندان در تهران، افزود: 350 کانکس در سطح شهر تهران برای دریافت پسماندهای خشک شهروندان وجود دارد که این تعداد تا پایان سال جاری به 450 دستگاه افزایش داده می شود.

وی ادامه داد: شهروندان در قبال تحویل پسماندهای خشک خود، مواد شوینده، بهداشتی و حتی وجه نقد دریافت می کنند./پایان پیام

برچسب ها: زباله ، پسماند ، شهر تهران
نام:
ایمیل:
* نظر: