پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۶۴۲۷
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۰
معاون ربیعی اعلام کرد:
معاون وزیر کار سیاست‌گذاری، تقویت نظام اطلاعات، ساماندهی اشتغال اتباع خارجی و اعزام نیروی کار به خارج را 4 راهبرد جدید بهبود عملکرد بازار کار اعلام کرد.
به گزارش بنا، حسن طایی در گفتگو با مهر از تدوین بسته ای به منظور اجرایی شدن سیاست های ایجاد اشتغال در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد و گفت: این بسته به تصویب کمیسیون شورای عالی اشتغال رسیده است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار اظهارداشت: در این بخش می توان از بهبود سیاست گذاری ها در بازار کار و تقویت نظام اطلاعات، ساماندهی اشتغال اتباع خارجی و موضوع اعزام نیروی کار به خارج به عنوان راهبردهای جدید تقویت سیاست گذاری در بازار کار نام برد.

طایی با تاکید بر اینکه در بخش صدور نیروی کار به خارج علاوه بر اینکه باید نیروی کار خارجی بپذیریم، باید نیرو نیز به خارج اعزام کنیم خاطرنشان کرد: باید از فرصت های بازار کار خارجی برخوردار شویم. با وجود 4.5 میلیون دانشجویی که در کشور در حال تحصیل هستند، ایران بالاترین پتانسیل را برای اعزام نیروی کار به خارج دارا است.

این مقام مسئول در وزارت کار با اشاره به حل مشکل زبان خارجی متقاضیان اعزام به بازارهای جهانی کار افزود: همچنین در برخی رشته ها مانند علوم انسانی و کشاورزی نیز دارای اولویت هایی در اعزام نیروی کار به خارج هستیم.

وی با اشاره به اختصاص منابع جدیدی برای اجرای سیاست های بازار کار به وزارت کار در سال آینده گفت: این گشایش های اعتباری در 5 سال اخیر متوقف بوده است و هیچ بودجه ای در این بخش وجود نداشت./پایان پیام

نام:
ایمیل:
* نظر: