پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۶۴۲۹
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۳
در پی حمله مسلحانه به رستورانی در سیدنی استرالیا و نصب شدن پرچم‌های سیاه و سفید شبیه پرچم داعش بر پنجره‌های آن، نخست‌وزیر این کشور هشدار داد که این گروگان گیری با اهداف سیاسی انجام شده است.

به گزارش بنا، شبکه خبری 'ای.بی.سی' استرالیا به نقل از تونی ابوت اعلام کرد: ما هنوز نمی دانیم آیا انگیزه های سیاسی پشت این ماجرا است، اما ممکن است ایجاد وحشت در بین مردم انگیزه سیاسی ماجرا باشد.

گروگانگیران در کافه‌ای در سیدنی استرالیا خواستار دیدار با نخست وزیر این کشور شدند

در حالی که گروگانگیران خواستار دیدار با نخست وزیر استرالیا شده اند تونی ابوت با انتشار بیانیه‌ای این حادثه را "عمیقا نگران کننده" ارزیابی کرده است. تونی ابوت افزود: همه شهروندان استرالیایی باید مطمئن باشند که مجریان قانون و نهادهای امنیتی ما به خوبی آموزش دیده و تجهیز شده‌اند و به صورت ماهرانه و حرفه ای به این حادثه واکنش نشان خواهند داد.

کمیسر پلیس استرالیا نیز در جمع خبرنگاران تاکید کرد که یک فرد مسلح تعدادی از افراد را در یک کافه در شهر سیدنی به گروگان گرفته و این حادثه یک اقدام تروریستی به شمار نمی رود بلکه یک حمله مسلحانه است.

وی در ادامه تصریح کرد که "من می توانم این مساله را برای شما تایید کنم که یک مهاجم مسلح تعدادی از افراد را در این کافه گروگان گرفته است"

کنسولگری آمریکا در سیدنی نیز تخلیه شده و به شهروندان آمریکایی هشدار داده شده است به این منطقه نزدیک نشوند.

در خصوص تعداد افراد گروگان گرفته شده خبرهای متفاوتی منتشر شده است که بیشتر این رسانه ها بر روی 20 نفر تمرکز دارند، اما تعداد آن ها تا 50 نفر ذکر می شود.

سه بانک نیز در اطراف این مرکز دفاتر خود را تعطیل کرده اند./پایان پیام


نام:
ایمیل:
* نظر: