پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۶۴۵۶
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۱
شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته با کاهش ۱۱۳ واحدی رشد بی‌رمق روز گذشته را جبران کرد و ارزش معاملات نسبت به روز گذشته با افزایش حدود ۳ برابری به ۱۹۳ میلیارد تومان نزدیک شد.

به گزارش بنا به نقل از فارس، آخرین روز معاملاتی هفته بازار سهام با فشار عرضه در اکثریت نمادها باز هم به وضعیت قرمز رسید و شاخص کل با افت 113 واحدی با جبران رشد بی‌رمق روز گذشته به رقم 69 هزار و 494 واحد رسید.

بر اساس این گزارش، در روز منفی بازار نماد شرکت‌های بانک ملت، سرمایه‌گذاری غدیر و بانک صادرات افزایش قیمت داشتند و مانع ریزش بیشتر شاخص شدند.

نماد شرکت‌های ایران‌خودرو، چادرملو، بانک اقتصاد نوین، همراه اول، سرمایه‌گذاری دارویی تأمین، گروه مپنا، معدنی و صنعتی گل‌گهر، بانک پاسارگاد، سرمایه‌گذاری خوارزمی و گروه بهمن بیشترین تأثیر منفی را گذاشتند.

در بازار نقدی بورس اوراق بهادار ارزش معاملات نسبت به روز گذشته با افزایش حدود 3 برابری به 192 میلیارد تومان رسید و بیش از 616 میلیون برگ سهم نیز داد و ستد شد.

در فرابورس هم شاخص با افت یک واحدی به رقم 792 واحد رسید که بانک گردشگری، گروه بانک گردشگری، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، قاسم ایران، گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان، نیروگاه عسلویه مپنا و بانک دی بیشترین تأثیر منفی را گذاشتند.

در این بازار اوراق امتیاز تسهیلات خرید مسکن نسبت به روز گذشته اندکی متعادل شد و به محدوده 84 هزار تومان رسید./پایان پیام

برچسب ها: معاملات ، ارزش ، تهران ، بورس
نام:
ایمیل:
* نظر: